Sinustako vertaistukihenkilö ja/tai vertaisryhmän vetäjä?

Etsimme uusia vertaistukiryhmien vetäjiä ja/tai vertaistukitapahtumien järjestäjiä. Mikäli olet kiinnostunut, olethan meihin yhteydessä vertaistuki[at]cfsmery.fi. Pystymme vuonna 2018 avustamaan taloudellisesti niin vertaistukitapahtumien järjestämistä kuin tukihenkilöiden kouluttautumista.

Invalidiliiton kouluttamia vertaistukihenkilöitä

Suomen CFS-yhdistyksellä on vertaistukihenkilöitä eri puolella Suomea.

Pääkaupunkiseutu, Irene Roivas, sähköposti irene.roivas(at)cfsmery.fi, Emmi Pesari
Keski-Uusimaa, Mintti Raassina, sähköposti mintti.raassina(at)cfsmery.fi
Pirkanmaa, Tuomas Ylisiurua, sähköposti tuomas.ylisiurua(at)cfsmery.fi
Satakunta, Marjo Wallin, sähköposti marjo.wallin(at)gmail.com, puhelin 046 5962315
Keski-Suomi, Annukka Harjula, sähköposti annukka.harjula(at)cfsmery.fi
Keski-Suomi, Alpi Viholainen, sähköposti alpi.viholainen(at)cfsmery.fi
Varsinais-Suomi, Jaana Tappokallio, jaana.tappokallio(at)cfsmery.fi

 


Tulevat vertaistukitapaamiset:

JÄRVENPÄÄ

Hei! Järvenpään vertaistukiryhmä on kesätauolla.
Syksyn tapaamisista tällä sivulla tietoja kesän lopulla!

 

Hyvää kesää!

 

 

KUOPIO

Kuopion vertaistukiryhmä kokoontuu lauantaina 9.6. klo 14

Ryhmä kokoontuu yksityiskodissa, joka soveltuu esteettömänä ja rauhallisena paikkana hyvin vertaisryhmälle.
Linja-autoasemalle ja rautatieasemalle n. 500 m ja Kuopion torilta n. 1 km.

Tarkemman osoitteen saat
kuopio.vertaistuki@cfsmery.fi

Tapaaminen on avoin kaikille.

Patjoilla makaaminen ja lepääminen on mahdollista, jos istuminen käy raskaaksi.

Kaikki ryhmässä puhutut asiat ovat salassapidon alaisia.

Tarjolla kahvia, teetä ja pientä purtavaa.

Yhteyshenkilö Sanna Lankinen
kuopio.vertaistuki@cfsmery.fi

LÄMPIMÄSTI TERVETULOA!

 


JYVÄSKYLÄ


 

HELSINKI

Hei!

Helsingin CFS/ME-vertaistapaaminen on
tiistaina 22.5.2018 klo. 13.45-15.45.

Paikkana toimii eduskunnan kirjaston kokoustila
osoitteessa Aurorankatu 6

Tapaamiseen on ennakkoilmoittautuminen!

Tapaamisessa keskustellut asiat ovat luottamuksellisia.

Vertaisohjaajana toimii Minna kaskinen.

Ilmoittautumiset vertaistukihelsinki@cfsmery.fi

Tervetuloa!

 


TAMPERE
Tampereen CFS-vertaisryhmä kokoontuu torstaina 17.05. 2018 kello 16:00-18:15.
Paikkana on Koilliskeskuksen kirjasto, kokoushuone Sora.
Kirjasto on kätevästi lyhyen matkan päässä bussipysäkiltä ja
maksutonta pysäköintitilaa on runsaasti ulkona ja parkkihallissa.
Osoite on Liikekatu 3, 33580 Tampere, Linnainmaan Prisman talo.
Tapaaminen on avoin kaikille.
Voit tulla paikanpäälle ilmoittautumatta.
Kaikki ryhmässä puhutut asiat ovat salassapidon alaisia.
CFS-yhdistys tarjoaa kahviosta kahvin, teen tai jonkun toisen juoman.
Vertaisvetäjä: Tuomas Ylisiurua
Kyselyt: tuomas.ylisiurua@cfsmery.fi , 0400827901
ps. Seuraavat kerrat vahvistuu lähiaikoina

 

TURKU

Hei!

Turun vertaistukiryhmä kokoontuu
tiistaina 15.5.2018 klo. 17.00

Paikkana toimii Runosmäen kirjasto
osoitteessa Piipparinpolku 19, 20360 Turku

Tapaaminen on avoin kaikille
Tapaamisessa keskustellut asiat ovat luottamuksellisia.

Tapaamista koskeviin kyselyihin vastaa:

Jaana Tappokallio
jaana.tappokallio@cfsmery.fi

Tervetuloa!