Sinustako vertaistukihenkilö ja/tai vertaisryhmän vetäjä?

Etsimme uusia vertaistukiryhmien vetäjiä ja/tai vertaistukitapahtumien järjestäjiä. Mikäli olet kiinnostunut, olethan meihin yhteydessä henkilökohtaisten sähköpostien kautta.

Invalidiliiton kouluttamia vertaistukihenkilöitä

Suomen ME/CFS-yhdistyksellä on vertaistukihenkilöitä eri puolella Suomea.

Pääkaupunkiseutu Irene Roivas, vertaistukihelsinki (a) cfsmery.fi
Keski-Uusimaa, Mintti Raassina, sähköposti mintti.raassina(at)cfsmery.fi
Pirkanmaa, Tuomas Ylisiurua, sähköposti tuomas.ylisiurua(at)cfsmery.fi
Satakunta, Marjo Wallin, sähköposti marjo.wallin(at)gmail.com, puhelin 046 5962315
Keski-Suomi, Annukka Harjula, sähköposti annukka.harjula(at)cfsmery.fi
Keski-Suomi, Alpi Viholainen, sähköposti alpi.viholainen(at)cfsmery.fi
Varsinais-Suomi, Jaana Tappokallio, jaana.tappokallio(at)cfsmery.fi


Tulevat vertaistukitapaamiset:

 


JÄRVENPÄÄ

Hei Uudenmaan ihmiset!
Järvenpään vertaistapaamiset pitävät nyt taukoa koko kevätkauden. Syynä tähän on Järvenpään kirjaston remontti, jonka vuoksi käyttämämme tilat eivät ole käytössä välillä tammikuu-toukokuu. Koetan kesäkuussa järjestää tapaamisen jos remontti on silloin valmis. Korvaavia sopivia tiloja ei ole löytynyt.

Ilmoittelen asiasta heti kun on enemmän tietoa, mutta viimeistään syksyllä 2019 jatkamme tapaamisia.

Toivotan teille kaikille oikein hyvää ja onnellista vuotta 2019!

Minut löytää tarvittaessa osoitteesta mintti.raassina(a)cfsmery.fi

Nähdään myöhemmin, t. Mintti


JYVÄSKYLÄ

Hei!

Jyväskylän vertaistukitapaaminen järjestetään
tiistaina 25.9.2018 kello 18-20. Tapaamisia järjestetään lisää myös jatkossa, mikäli tarvetta ilmenee.

Paikkana toimii Vastatuulen päiväkoti, 
Osoitteessa Kekkolantie 11 B, 40520 Jyväskylä. 

Päiväködin tiloissa on pari sohvaa, joille voi tarvittaessa mennä  maaten.

Tapaaminen on avoin kaikille.
Vertaistukitapaamisessa käsitellyt asiat ovat salassapidon alaisia.

Yhteyshenkilö: Alpi Viholainen
Kyselyt ja ilmoittautumiset: alpiviholainen@gmail.com

Tervetuloa!


HELSINKI

Helsingin keskustan ME/CFS- vertaistapaaminen
tiistaina 4.9. klo 12.45- 14.45.
Tapaaminen on eduskunnan kirjaston kokoustilassa, Aurorankatu 6.

Tapaaminen on avoin kaikille ja keskustelut ovat luottamuksellisia.

Tapaamiseen on ennakko-ilmoittautuminen.

Vertaisohjaajana toimii Minna Kaskinen.
Ilmoittautumiset; Vertaistukihelsinki@cfsmery.fi

Tervetuloa!


TURKU

Hei!

Turun vertaistukiryhmä kokoontuu
tiistaina 23.1.2019 klo. 17.00

Paikkana toimii Runosmäen kirjasto
osoitteessa Piipparinpolku 19, 20360 Turku

Tapaaminen on avoin kaikille
Tapaamisessa keskustellut asiat ovat luottamuksellisia.
Myös läheiset ovat tervetulleita.

Tapaamista koskeviin kyselyihin vastaa:

Jaana Tappokallio
jaana.tappokallio@cfsmery.fi

Tervetuloa!


TAMPERE
Tampereen CFS-vertaisryhmä kokoontuu torstaina 09.08,. 2018 kello 16:30-18:45.
Paikkana on Koilliskeskuksen kirjasto, kokoushuone Sora.
Kirjasto on kätevästi lyhyen matkan päässä bussipysäkiltä ja
maksutonta pysäköintitilaa on runsaasti ulkona ja parkkihallissa.
Osoite on Liikekatu 3, 33580 Tampere, Linnainmaan Prisman talo.
Tapaaminen on avoin kaikille.
Voit tulla paikanpäälle ilmoittautumatta.
Kaikki ryhmässä puhutut asiat ovat salassapidon alaisia.
CFS-yhdistys tarjoaa kahviosta kahvin, teen tai jonkun toisen juoman.
Vertaisvetäjä: Tuomas Ylisiurua
Kyselyt: tuomas.ylisiurua@cfsmery.fi , 0400827901
ps. Seuraavat kerrat vahvistuvat lähiaikoina