Sinustako vertaistukihenkilö ja/tai vertaisryhmän vetäjä?

Etsimme uusia vertaistukiryhmien vetäjiä ja/tai vertaistukitapahtumien järjestäjiä. Mikäli olet kiinnostunut, olethan meihin yhteydessä henkilökohtaisten sähköpostien kautta.

Invalidiliiton kouluttamia vertaistukihenkilöitä

Suomen ME/CFS-yhdistyksellä on vertaistukihenkilöitä eri puolella Suomea.

Pääkaupunkiseutu Irene Roivas, vertaistukihelsinki (a) cfsmery.fi
Keski-Uusimaa, Mintti Raassina, sähköposti mintti.raassina(at)cfsmery.fi
Pirkanmaa, Tuomas Ylisiurua, sähköposti tuomas.ylisiurua(at)cfsmery.fi
Satakunta, Marjo Wallin, sähköposti marjo.wallin(at)gmail.com, puhelin 046 5962315
Keski-Suomi, Annukka Harjula, sähköposti annukka.harjula(at)cfsmery.fi
Keski-Suomi, Alpi Viholainen, sähköposti alpi.viholainen(at)cfsmery.fi
Varsinais-Suomi, Jaana Tappokallio, jaana.tappokallio(at)cfsmery.fi


Tulevat vertaistukitapaamiset:


JÄRVENPÄÄ

Hei Uudenmaan ihmiset!
Järvenpään vertaistapaamiset pitävät nyt taukoa koko kevätkauden. Syynä tähän on Järvenpään kirjaston remontti, jonka vuoksi käyttämämme tilat eivät ole käytössä välillä tammikuu-toukokuu. Koetan kesäkuussa järjestää tapaamisen jos remontti on silloin valmis. Korvaavia sopivia tiloja ei ole löytynyt.

Ilmoittelen asiasta heti kun on enemmän tietoa, mutta viimeistään syksyllä 2019 jatkamme tapaamisia.

Toivotan teille kaikille oikein hyvää ja onnellista vuotta 2019!

Minut löytää tarvittaessa osoitteesta mintti.raassina(a)cfsmery.fi

Nähdään myöhemmin, t. Mintti


HELSINKI

Helsingin ME/CFS diagnosoitujen vertaistapaaminen on
keskiviikkona 27.2. klo 12.00- 14.00.
Tapaaminen on eduskunnan kirjaston kokoustilassa, Aurorankatu 6.

Huom!
Helsingin vertaistapaamisten rakennetta on muutettu niin, että joka toinen tapaaminen on suunnattu ryhmässä aiemmin käyneille, ja joka toiseen tapaamiseen voi tulla myös ensikertalaisia.

Tämänkertainen tapaaminen on tarkoitettu myös ensikertalaisille.

Tapaamiseen on ennakko-ilmoittautuminen.

Vertaisohjaajana toimii Minna Kaskinen.
Ilmoittautumiset; Vertaistukihelsinki@cfsmery.fi

Tervetuloa!


TURKU

Hei!

Turun vertaistukitapaaminen järjestetään
tiistaina 13.2.2019 kello 17.

Paikkana toimii Runosmäen kirjastossa
Osoitteessa Piipparinpolku 19, 20360 Turku 

Tapaaminen on avoin kaikille.
Vertaistukitapaamisessa käsitellyt asiat ovat luottamuksellisia.

Myös läheiset ovat tervetulleita!

Tiedusteluihin vastaa

Jaana Tappokallio
jaana.tappokallio@cfsmery.fi

Tervetuloa!