Sinustako vertaistukihenkilö ja/tai vertaisryhmän vetäjä?

Etsimme uusia vertaistukiryhmien vetäjiä ja/tai vertaistukitapahtumien järjestäjiä. Mikäli olet kiinnostunut, olethan meihin yhteydessä vertaistuki[at]cfsmery.fi. Pystymme vuonna 2017 avustamaan taloudellisesti niin vertaistukitapahtumien järjestämistä kuin tukihenkilöiden kouluttautumista.

Invalidiliiton kouluttamia vertaistukihenkilöitä

Suomen CFS-yhdistyksellä on vertaistukihenkilöitä eri puolella Suomea.

Pääkaupunkiseutu, Irene Roivas, sähköposti irene.roivas(at)cfsmery.fi, Emmi Pesari
Keski-Uusimaa, Mintti Raassina, sähköposti mintti.raassina(at)cfsmery.fi
Pirkanmaa, Tuomas Ylisiurua, sähköposti tuomas.ylisiurua(at)cfsmery.fi
Satakunta, Marjo Wallin, sähköposti marjo.wallin(at)gmail.com, puhelin 046 5962315
Keski-Suomi, Annukka Harjula, sähköposti annukka.harjula(at)cfsmery.fi
Keski-Suomi, Alpi Viholainen, sähköposti alpi.viholainen(at)cfsmery.fi
Varsinais-Suomi, Jaana Tappokallio, jaana.tappokallio(at)cfsmery.fi

 


Tulevat vertaistukitapaamiset:

 

JYVÄSKYLÄ

 

HELSINKI

Helsingin vertaisryhmä kokontuu
tiistaina 5.12.2017 klo. 15-17
Sekä
tiistaina 2.1.2018 klo. 15-17.

Paikkana toimi Eduskuntatalon kirjasto

Tapaaminen on avoin kaikille.

Ryhmää vetää sydänliiton kouluttama vertaistuki henkilö
Minna Kaskinen
Puh. 041 5014 569

Tervetuloa!

 


 

 

TAMPERE

Tampereen CFS/ME-vertaistukiryhmä kokoontuu
torstaina to 14.12. 2017 kello 16:00 – 18:15 (varahenkilö vertaisvetäjänä tällöin)

Paikkana on Koilliskeskuksen kirjasto, kokoushuone Sora.
Kirjasto on kätevästi lyhyen matkan päässä bussipysäkiltä ja
maksutonta pysäköintitilaa on runsaasti ulkona ja parkkihallissa.

Osoite on Liikekatu 3, 33580 Tampere, Linnainmaan Prisman talo.

Tapaaminen on avoin kaikille.
Voit ilmoittautua etukäteen tai tulla paikan päälle ilman ilmoittautumista.

Kaikki ryhmässä puhutut asiat ovat salassapidon alaisia.
Yhdistys tarjoaa kahviosta kahvin, teen tai jonkun muun juoman.
Vertaisvetäjä: Tuomas Ylisiurua
Kyselyt ja ilmoittautumiset: tuomas.ylisiurua@cfsmery.fi , 0400827901
Tervetuloa!

 


 

TURKU

Hei!

Turun vertaistukiryhmä kokoontuu
tiistaina 12.12.2017 kello 17.00
Runosmäen kirjastossa osoitteessa Piiparinpolku 19, 20360 Turku.

Tapaaminen on avoin kaikille.
Kaikki ryhmässä puhutut asiat ovat luottamuksellisia.

Vertaistukitapaamista koskeviin tiedusteluihin vastaa:

Jaana Tappokallio
jaana.tappokallio@cfsmery.fi